Czy podczas rozwodu potrzebujesz adwokata?

Niezgodność charakterów, konflikty, zdrady czy uzależnienie – to tylko niektóre z sytuacji, w których decydujemy się na rozwód. Adwokat stanowić wówczas może wsparcie, dzięki któremu uda nam się zakończyć sprawę szybko, z korzystnym dla nas wynikiem. Czy jednak jego uczestnictwo w rozprawie rozwodowej jest konieczne? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czy musimy korzystać z pomocy adwokata?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przygotowujących się do rozprawy rozwodowej. Odpowiedź brzmi – nie, nie jest to konieczne. Zarówno pozew o rozwód, jak i rozprawa nie wymagają pomocy adwokata. Niemniej jednak dla wielu osób starających się o rozwód adwokat okazał się nieocenioną pomocą.
Współpracując z nim możemy nie tylko prawidłowo napisać pozew, ale również zgromadzić dowody, które niezbędne są np. podczas orzekania rozwodu z orzeczeniem o winie. Współpraca z adwokatem to również okazja, by uniknąć kontaktu z małżonkiem – może on bowiem reprezentować nas podczas rozmów.

Rozwód z adwokatem – kiedy warto zdecydować się na taki krok?

Istnieje kilka sytuacji, w których współpraca z adwokatem jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim warto zdecydować się na nią jeśli strony są bardzo skonfliktowane i nie chcą kontaktować się ze sobą w sprawie podziału majątku czy opieki nad dziećmi.
Adwokat pomoże nam również w sytuacji, w której decydujemy się na rozwód z orzekaniem o winie. Rozprawy takie wymagają przedstawienia dowodów oraz zeznań świadków dlatego też samodzielne radzenie sobie w czasie ich trwania mogą działać na naszą niekorzyść.
Z usług adwokata warto zdecydować się również jeśli w małżeństwie dochodziło do aktów przemocy lub uzależnienia jednego z małżonków. 

 

Podsumowując, jeśli decydujemy się na rozwód adwokat nie jest konieczny. Niemniej jednak jeśli sprawa rozwodowa jest skomplikowana, zależy nam na orzeczeniu o winie lub zwyczajnie chcemy czuć się pewnie na rozprawie sądowej – skorzystanie z pomocy specjalisty jest doskonałym wyborem, dzięki któremu możemy odnieść sukces podczas procesu. 

777777777
Contact us!