Broda, czyli nowy trend wśród mężczyzn

Praktycznie od zawsze posiadanie brody odróżniało mężczyzn od chłopców. Mężczyźni z brodą wyglądają zwykle na starszych i tym samym na dużo poważniejszych. Broda także podoba się wielu kobietom, dlatego coraz częściej mężczyźni decydują się na jej zapuszczenie.

Modnie jest być brodaczem

Obecnie mężczyźni coraz częściej pragną mieć zadbaną brodę. Wielu mężczyznom dodaje ona męskości i pewności siebie, dzięki czemu w oczach kobiet są atrakcyjniejsi jednak żeby broda wyglądała dobrze i podobała się kobietom należy o nią ciągle dbać. W dzisiejszych czasach mężczyźni dbają o wygląd w podobnym stopniu, co kobiety. To dobrze, ponieważ tylko zadbana broda jest ozdobą mężczyzny. Każdy posiadacz brody powinien znać sposoby na pielęgnację swojego bujnego zarostu. Ważne jest, aby włosy były w dobrej kondycji oraz, aby odpowiednio się układały.

Jak dbać o swoją brodę?

O swojej brodzie nie można zapominać, ponieważ łatwo stracić nad nią kontrolę. Podjęcie decyzji o jej zapuszczaniu wiąże się z koniecznością nieustannego przycinania i używania licznych kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji brody. Brodę należy oczyszczać, zmiękczać olejkiem, czesać oraz raz na kilka dni tonizować. Te wszystkie zabiegi sprawiają, że włosy są ułożone, błyszczące i w dobrej kondycji.  Brodę można przycinać w domu, jednak najlepiej, aby zajęli się nią profesjonaliści. Dbaniem o męskie brody zajmuje się Barber, czyli fryzjer męski. Barber zwykle goli, strzyże i pielęgnuje brody, np. przez masaż i woskowanie. Mężczyźni coraz częściej rezerwują miejsca w specjalnych salonach fryzjerskich, czyli w Barbershops, gdzie odpowiednio dbają o męski zarost. Barber może także doradzić odpowiednią długość brody oraz jej kształt, aby idealnie współgrała z wyglądem i dodawała uroku. 

777777777
Contact us!