Dlaczego warto mieć w domu nawilżacz powietrza?

Zarówno podczas sezonu grzewczego jak i podczas letnich upałów nasza skóra cierpi ponieważ jest zwykle przesuszona. Suche powietrze wpływa także na zły stan włosów, problemy związane z zatokami i wiele innych dolegliwości, które można zniwelować. Dobrym rozwiązaniem jest zakup nawilżacza powietrza. Nie jest to drogie i masywne urządzenie, więc nie będzie szpecił wystroju w salonie, a może korzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jakie są rodzaje nawilżaczy powietrza?

Można wyróżnić trzy rodzaje tego elektrycznego urządzenia, a każdy z nich działa nieco inaczej. Pierwszym przykładem nawilżacza, to nawilżacz parowy. Woda znajdująca się w specjalnym pojemniku nawilżacza kierowana jest do komory odparowania, gdzie kolejno jest podgrzewana przez grzałkę do temperatury wrzenia. Ten proces sprawia, że woda odparowuje. Nawilżacz podgrzewa tylko małą ilość wody, więc nie grzeje całego zbiornika. Para wodna wydostaje się na zewnątrz i pomaga nawilżyć powietrze. Ważne jest, by nawilżacz postawić w odpowiednim miejscu, dalej od ścian i drewnianych mebli.

Nawilżacz ultradźwiękowy jak wskazuje nazwa, wykorzystuje fale ultradźwiękowe, czyli o wysokiej częstotliwości. Są one słyszane głównie przez zwierzęta domowe. Ten rodzaj nawilżacza, rozbija cząsteczki wody i tworzy mgiełkę, która z kolei jest uwalniana na zewnątrz. Ten nawilżacz jest energooszczędny i wydajny jednak polecany jest osobom, które nie posiadają zwierząt, ponieważ ultradźwięki mogą je drażnić. 

Ostatni przykład to nawilżacz ewaporacyjny. Ewaporacja to proces, który polega na odparowywaniu wody. W przeciwieństwie do nawilżaczy parowych, nie ma grzałki, a zamiast niej w nawilżaczu jest wkład z filtrem oraz bęben. Nawilżacz powietrza wyposażony jest w wentylator, który zasysa powietrze do wnętrza urządzenia i kolejno powietrze te przepływa przez matę albo filtr. Wytwarza on zimną mgiełkę, więc warto go stosować go wiosną i latem. Ten rodzaj nawilżacza może być także używany do aromaterapii. 

Szeroki wybór nawilżaczy

Obecnie dostępne są różne rodzaje nawilżaczy, a także nowoczesnych urządzeń, które łączą w sobie cechy nawilżacza i oczyszczacza powietrza. Jednak jeżeli głównym celem jest tylko zwiększenie poziomu wilgotności w wybranym pomieszczeniu warto wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj i zakupić to niedrogie urządzenie. Aktualnie dostępne są różne rozmiary, pojemności, kształty i kolory nawilżaczy. Często także wyposażone są w lampki typu LED, co powoduje, że nawilżacz może być ciekawym dodatkiem do wystroju wnętrza.

777777777
Contact us!