Domowe maseczki na pielęgnacje skóry

Maseczka kosmetyczna to zabieg, który często stosowany jest na skórę twarzy, aby poprawić jej kondycję. W zależności od jej składników może oczyszczać, odżywiać lub zniwelować zmiany skórne. Sprawi, że skóra będzie nie tylko lepiej wyglądać, ale także będzie w lepszej kondycji.

Domowe maseczki – dlaczego warto?

Wiadome jest, że do produkcji kosmetyków wykorzystuje się składniki pochodzenia naturalnego. Aloes, ogórek, avocado są tego najlepszym przykładem. Rezygnacja z kupowania drogich kosmetyków do pielęgnacji twarzy może przynieść oszczędności, ponieważ te same dobroczynne działanie mają produkty, które są często w każdym domu. Dzięki korzystaniu z naturalnych produktów, możemy uniknąć nakładania na twarz różnych syntetycznych dodatków i chemicznych substancji. Warto dodać, że często powodują one reakcje alergiczne lub mogą niekorzystnie wpłynąć na skórę szczególnie wtedy, jeśli preparaty są nieodpowiednio dobrane.  Z takich składników jak miód, kawa, węgiel aktywny, przetwory mleczne, płatki owsiane i różne warzywa i owoce można stworzyć wiele naturalnych maseczek oraz peelingów, które sprawdzają się w oczyszczaniu skóry.

Przykładowe maseczki do pielęgnacji skóry

Do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, na której pojawiają się liczne zaskórniki odpowiednia jest maseczka węglowa. Maseczka ta wchłania nadmiar sebum, oczyszcza skórę i pomaga usunąć nieestetyczne wągry. Taką maseczkę można zrobić wykorzystując węgiel aktywny w tabletkach. (wystarczą tylko dwie pastylki) oraz małe opakowanie jogurtu naturalnego, choć tak naprawdę jedna lub dwie nieduże łyżki w zupełności wystarczą. Warto jednak zabezpieczyć ubranie i najbliższe otoczenie przed ubrudzeniem. Nałożoną maseczkę zmywa się zwykle wodą po okrągłym kwadransie.

Wiele kobiet cierpi na przebarwienia skóry, a na taką dolegliwość najlepsza jest cytryna. Maseczka z dodatkiem cytryny pomoże oczyścić skórę, a regularnie stosowana pomoże także w rozjaśnieniu przebarwień. Stworzenie tej maseczki nie jest czasochłonne. Wystarczy zetrzeć jabłko na tarce i odcisnąć nadmiar soku, a w zamian dolać soku z cytryny. Taką maseczkę również należy trzymać na twarzy około 15 minut.

Również ciekawe jest wykorzystywanie do pielęgnacji skóry kurzego jaja. Maseczka taka regeneruje skórę, nawet, jeżeli jest podrażniona i przesuszona. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w jajku odżywiają skórę. Jajko ma w sobie także witaminy jak A, E, D oraz witaminy z grupy B, a także fosfor i potas, które odżywiają skórę.  To maseczka najprostsza w przygotowaniu, ponieważ wystarczy jedynie jajko. Po wymieszaniu białka z żółtkiem, nakłada się jajko na twarz i zmywa się po około 20 minutach letnią wodą.

Maseczka z kawy pomaga w usuwaniu cieni pod oczami i inne oznaki zmęczenia, a także napina skórę. Robi się ją z fusów po kawie kofeinowej. Warto do maseczki dodać brązowy cukier, ponieważ działa jak peeling, a także sok z cytryny. Przepisów na naturalne maseczki jest wiele z miodem, aloesem, kurkumą i wieloma innymi dodatkami. Warto zapoznać się z tematyką i dla dobra naszej skóry, chociaż spróbować wykorzystać dobroczynne właściwości naturalnych produktów.

777777777
Contact us!