Mieszkanie w stylu loftowym

Słowo loft definiowane jest, jako pomieszczenie lub przestrzec bezpośrednio pod dachem budynku, który można wykorzystać w różnym celu, np. w celu zamieszkania danego pomieszczenia. 

Loft oznacza, więc między innymi mieszkanie, które zostało urządzone w dawnych pomieszczeniach przemysłowych, czyli np. w starych magazynach, hutach lub fabrykach. Styl loftowy charakteryzuje się głównie dużą wysokością pomieszczenia i otwartą przestrzenią. Zwykle takie pomieszczenia zaprojektowane są  w stylu industrialnym. Często także wyposażone są w duże przeszklone ściany lub ściany z cegły, a także w proste drewniane meble na metalowych nogach. Oświetlenie pomieszczenia również nawiązuje do wyglądu lamp pochodzących ze starych fabryk. Często ozdobione są one metalowymi obudowami o geometrycznych kształtach. 

Loftowe pomieszczenie może mieć także inne zastosowania, np. w takim miejscu można stworzyć przestrzeń biurową, a nawet studio fotograficzne. Jeżeli chodzi o ten styl można wyróżnić jego dwa rodzaje, a mianowicie hard loft oraz soft loft. Hard loft to dawne budynki przemysłowe, które zostały przemienione na mieszkania lub biura, a soft loft są to budynki mieszkalne, które zostały zaprojektowane w stylu loftowym  i zostały zbudowane od początku. 

Mieszkanie soft loft 

Urządzając swoje mieszkanie w stylu soft loft należy pamiętać, że przestrzeń powinna nawiązywać do pomieszczeń przemysłowych. Należy także skupić się na odpowiednim doborze materiałów i dekoracji. Przede wszystkim ważne są przeszklone ściany i metalowe elementy.  Również w stylu loftowym obecne są proste drewniane meble oraz surowe ceglane ściany. W stylu loftowym kluczowe znaczenie ma otwarta przestrzeń oraz odpowiednie oświetlenie. Optycznie większą przestrzeń można także uzyskać malując ściany na biało. Wtedy pomieszczenie będzie wyglądało na znacznie większe i jaśniejsze. Również dekoracje do mieszkania soft loft powinny nawiązywać do tego stylu.  Mogą to być loftowe krzesła, stoliki do kawy, zegary. Aby dodatkowo ożywić pomieszczenie warto także do pokoju dziennego postawić donice z kwiatami, a kuchnię przyozdobić ziołami. 

 

777777777
Contact us!