Gdzie w 2018 roku Polacy najchętniej wyjeżdżają na wakacje?

Zanim sprawdzimy, które kierunki świata były najchętniej wybierane przez Polaków, warto by sprawdzić, gdzie do tej pory najchętniej jeździliśmy na zagraniczne wakacje. Od kilku lat numerem jeden na liście wycieczek zagranicznych jest Grecja. Polacy uwielbiają w tym miejscu spędzać wakacje, a powodów tego jest wiele. Przede wszystkim stabilna ciepła pogoda, a także dostęp do Morza Śródziemnego, pyszna kuchnia, jak i wiele wysp, które można zwiedzać. Dlatego właśnie nikogo nie powinno dziwić to, że Grecja w 2018 roku również znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc na wakacje 2018 roku. W ubiegłym roku równie chętnie, jak Grecja wybierana była Barcelona. Mimo to, że najchętniej wybieramy się na wakacje na południe Europy, to jednak nie tylko ten kontynent interesuje Polaków jako atrakcyjne miejsce na spędzenie urlopu. Równie popularne miejsca z lat ubiegłych to Nowy Jork oraz Bangkok.

Popularna miejsca na wakacje 2018 roku

Jak już wspomniano, Grecja od lat jest numerem jeden i to się w tym roku nie zmieniło. Zaraz za nią znaleźć możemy Turcję. Może to być niewielkim zaskoczeniem, ponieważ kraj ten przez wielu Polaków odwiedzany był bardzo chętnie kilka lat temu. Można zatem powiedzieć, że obecnie jego popularność wzrasta, a wycieczki tam znów stały się modne i popularne. W Turcji również możemy liczyć na piękna pogodę, a także smaczną kuchnię. By odzyskać popularność, w kraju zadbano o odpowiednie zaplecze turystyczne, czyli wysokiej jakości hotele oraz restauracje, a także wiele innych atrakcji, które mają na celu przyciągnąć turystów, co udało się w tym roku, przynajmniej jeśli chodzi o Polaków.

Jednym z powodów, dla których Polacy zrezygnowali z tego kierunku na wakacje były względy bezpieczeństwa, a poprawa sytuacji w Turcji sprawiła, że znów chętnie jest ona wybierana na wyjazdy urlopowe przez Polaków. Przede wszystkim piękna pogoda oraz plaże przyczyniają się do tego, że Polacy chętnie wybierają Turcję jako miejsce do spędzenia urlopu przez cały 2018 rok. Turystów przyciągają również atrakcyjne ceny za pobyt w luksusowych hotelach. Tak na przykład za tygodniowy pobyt w Turcji w 3-gwiazdkowym hotelu z all inclusive zapłaci się jedynie 1080 zł.

Top 3 najlepszych miejsc na wakacje w 2018 roku

Pierwszą trójkę najpopularniejszych miejsc na wakacje 2018 zamyka Bułgaria. Jest to nie tylko bardzo atrakcyjne miejsce pod względem plaż, gór i atrakcji turystycznych, ale również pod względem ceny. Wszystko to dlatego, że wakacje w Bułgarii należą do jednych z najtańszych w Europie, co przez niektórych jest jednym z kryteriów wyszukiwania nowego miejsca na wakacje dla siebie oraz rodziny. Jednym z powodów, dla których Bułgaria jest w tym roku chętnie wybierana, na pewno jest to, że ma ona piękne plaże, słoneczną pogodę, a także góry, które można podziwiać z perspektywy plaży. Nie należy jednak zapominać o historii tego kraju, nawet tej bardzo odległej. Wszystko to dlatego, że kilka minut drogi od plaży znaleźć można pamiątki po starożytnych mieszkańcach tych terenów.

Tak wiele atrakcji można w Bułgarii znaleźć za niewielkie pieniądze. Tygodniowy pobyt w Bułgarii all inclusive może wynieść około 1119 złotych, a opcja bez wyżywienia to jedyne 665 zł.

W 2018 roku dość sporym zainteresowaniem cieszy się również Hiszpania. W tym przypadku jednak mamy podział ze względu na kilka konkretnych miejsc. Najpopularniejsze zakątki Hiszpanii to Costa Brava, która w 2018 roku należy do najchętniej wybieranych miejsc. Nieco mniej popularna jest Majorka, choć i to miejsce wybrało na swój urlop około 23 procent Polaków udających się w tym kierunku na wakacje. Nadal dość sporo osób wybiera kierunek Kanary, gdzie może wypoczywać na Teneryfie. Jeśli chodzi o koszt tygodniowego pobytu w Hiszpanii, to wynosi on około 1393 zł all inclusive, a bez wyżywienia 979 zł. Ceny te różnią się w zależności od konkretnego miejsca. Nie mniej jednak najtaniej z tych wszystkich zakątków wypada Teneryfa oraz Costa Brava.

Kolejnym miejscem, do którego w 2018 roku Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje, jest Egipt. W tym przypadku jest podobnie jak z Grecją, a więc Egipt zawsze mógł liczyć na spore zainteresowanie ze strony Polaków. W tym roku kraj ten znalazł się na piątym miejscu na liście najchętniej wybieranych miejsc na wakacje. Niezmiennie na pierwszym miejscu jest Hurghada, którą wybrało blisko 63 procent Polaków, którzy zdecydowali się na spędzenie w tym roku wakacji w Egipcie. Zainteresowanie tym krajem będzie wysokie przez cały rok, a to przede wszystkim dlatego, że ma wiele atrakcji, duże i dobrze przygotowane zaplecze hotelarskie. Poza tym łatwo i szybko można się tutaj dostać, bowiem loty z Polski odbywają się z wielu miast, co znacznie ułatwia Polakom podróżowanie w te rejony Europy. W Egipcie za tygodniowy pobyt z wyżywieniem i wszystkimi dodatkami, czyli all inclusive zapłacimy około 1172 zł, co wciąż stanowi bardzo atrakcyjną cenę jak na wakacje w takim miejscu.

Gdzie jeszcze Polacy chętnie ruszają na wakacje w 2018 roku?

Warto zwrócić uwagę również na inne kraje, które cieszą się zainteresowaniem wśród Polaków. Bez wątpienia do takich miejsc możemy zaliczyć Włochy, a także Tunezję, Albanię oraz Chorwację i Cypr. W tym miejscu warto zauważyć, że Tunezja była już popularnym miejscem przed wielu laty. Zatem w tym roku odnotowała ona wielki powrót zainteresowania Polaków. Tunezję jako miejsce swoich wakacji wybrało dziesięć razy więcej Polaków niż w latach ubiegłych.

Patrząc na kierunki, które były przez Polaków wybierane w tym roku można powiedzieć, że niewiele się tutaj pozmieniało. Wszystko to dlatego, że nadal ulubionymi miejscami na spędzanie urlopu jest Grecja, Hiszpania, a także Egipt. Co więcej, rok 2018 roku upływa także pod znakiem wielu powrotów, czego najlepszym przykładem jest Tunezja, a także Bułgaria. Z pewnością jest kilka czynników, które brane są pod uwagę przy wyborze miejsca na wakacje. Duże znacznie nadal ma cena, a także to, co w jej zamian się otrzymuje. Dlatego właśnie wielkie wygody, jak all inclusive, mają duży wypływ na wybór miejsca. Nie bez znaczenia jest także klimat i pogoda, jak również miejsce do wypoczynku, czyli plaża i ciepłe morze. Wiele osób decyduje się również na takie miejsca, gdzie można nie tylko odpocząć, ale i pozwiedzać. Chodzi między innymi o bliższe zapoznanie się z historią danego kraju i miasta, więc obecność zbytków ma również znaczenie w takiej sytuacji.