Grecja jest najchętniej wybieranym miejscem na wakacje

Niezmiennie od kilku lat Grecja jest najchętniej wybieranym przez Polaków miejscem na wakacje. Tak jest i w tym roku, a więc Grecja to numer 1 na liście najchętniej wybieranych regionów w Europie. Powodów tej popularności jest wiele, między innymi położenie Grecji oraz jej atrakcje turystyczne i zabytki. Przede wszystkim w Grecji mamy zawsze odpowiednią wakacyjną pogodę. Co więcej, piękna słoneczna pogoda jest tutaj niemalże zagwarantowana. Zatem wybierając się na greckie plaże, możemy liczyć na udaną pogodę i wypoczynek. Nie bez znaczenia jest również kuchnia śródziemnomorska, która składa się przede wszystkim z owoców morza oraz regionalnie rosnących owoców i warzyw. To właśnie jedna z atrakcji, która tak przyciąga turystów. Nie można zapominać również o wielu zabytkach architektonicznych, które wiążą się nie tylko z historią tego kraju, ale i całego świata. Dlatego właśnie wybierając się do Grecji, ludzie chętnie nie tylko wypoczywają, ale i zwiedzają. Jednocześnie nie można zapominać o gościnności, na którą w tym przypadku może liczyć każdy turysta odwiedzający ten kraj. Wszystko to sprawia, że w kraju dobrze rozwinięte jest zaplecze hotelarskie i gastronomiczne, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak dojechać do Grecji?

Najczęściej wybierane są gotowe wycieczki, które oferowane są przez liczne biura podróży. W takiej sytuacji wykupując wycieczkę, nie trzeba martwić się o transport, wszak wszystko jest już w cenie i w gestii organizatora wycieczki. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę oferowaną przez biuro podróży, to najprawdopodobniej środkiem transportu będzie samolot wybranych linii lotniczych. Może się jednak tak zdarzyć, że oferta będzie obejmowała wycieczkę objazdową, a wtedy zamiast samolotem turyści do Grecji dotrą autokarem. Nie mniej jednak rodzaj środka transportu z pewnością będzie dokładnie wyjaśniony i opisany w szczegółach wybranej opcji wakacji.

Co innego, kiedy na wakacje do Grecji chcemy udać się bez pośrednictwa biura podróży. W takim wypadku każdy element wycieczki należy sobie samemu zorganizować i zapewnić. Zalicza się do tego również dojechanie do Grecji oraz powrót z wakacji. Ponieważ Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych na wakacje, to wiele linii lotniczych oferuje połączenia z różnych miast w Polsce. W związku z tym samolot będzie jedną z wygodniejszych i szybszych opcji transportu. Wbrew pozorom taka wycieczka przez to wcale nie musi być bardzo kosztowna, tym bardziej że można poszukać połączenia lotniczego z dużym wyprzedzeniem, co daje większe szanse na niższe ceny. Lot samolotem to nie jedyna opcja, na jaką można się zdecydować, chcąc spędzić wakacje w Grecji. Niektórzy turyści z różnych powodów nie chcą wybierać samolotów, więc dla tych osób przygotowane są inne opcje, czyli pociąg, autokar, a nawet bus. Z pewnością wybierając drogę lądową, należy liczyć się ze znacznym wydłużeniem trasy. O ile samolotem w Grecji będziemy już w kilka godzin, o tyle podróżując drogami, musimy liczyć się z kilkudziesięciu godzinną podróżą przez kilka krajów Europejskich. Chcąc pojechać do Grecji pociągiem, należy dodatkowo liczyć się z koniecznością przesiadek, ponieważ nie ma bezpośredniego połączenia Polski z Grecją. Natomiast bezpośrednią opcją jest wybranie autobusów, z czym nie powinno być problemów, ponieważ wiele firm w swoje ofercie ma regularne wycieczki do Grecji.

Dla tych, którzy nie chcą korzystać z transportu publicznego, jest opcja podróżowania własnym samochodem. W takiej sytuacji ma się do wyboru kilka mniej lub bardziej popularnych tras. Najlepiej wybrać trasę przez Austrię oraz Włochy, ponieważ tam drogi są najlepsze. Mniej wygodna trasa będzie wiodła przez Bułgarię oraz Słowację i Czechy. Chociaż przez Rumunię można także dotrzeć do Grecji, to jednak nie jest to wygodna trasa i raczej odradzana. W takiej sytuacja chodzi nie tylko o wygodę i komfort, czy też jakość dróg, ale także o kulturę na drogach. Jednym słowem im dalej na południowy wschód, tym większy stres związany z podróżowaniem.

Podróżowanie między wyspami greckimi

Jak wiadomo, Grecja składa się z kilkudziesięciu mniejszych lub większych wysp, które warto odwiedzić lub chociażby zobaczyć z bliska. Możliwe będzie to jedynie z perspektywy statków. Dlatego właśnie na miejscu organizowane są najróżniejsze rejsy, które pozwalają na zwiedzanie niektórych najciekawszych wysp. Co więcej, w sezonie turyści mają do wyboru kilka opcji, jeśli chodzi o rodzaje rejsów. Dzięki temu można na przykład udać się z portu w Ankona, Bari lub Brindisi i do innych miejscowości takich jak, chociażby Patras. Najczęściej statki te między portami zawijają do portów na wyspach jońskich.

Co warto zwiedzić będąc w Grecji?

Większość ludzi odwiedza Grecję przede wszystkim ze względu na klimat i pogodę. Dlatego też najwięcej turystów znaleźć można na greckich plażach, nie tylko na lądzie, ale również i na wyspach greckich. Kraj ten przyciąga turystów również ze względu na liczne zabytki, które wiążą się z historią tego miejsca, ale i świata. Na liście każdego turysty odwiedzającego Grecję powinno być kilka obowiązkowych punktów. Przede wszystkim miasto Ateny i Akropol Ateński, a także Góra Athos. Na terenie całego kraju znaleźć można również liczne klasztory, które są zabytkami architektonicznymi, a większość z nich jest udostępniona dla zwiedzających turystów. Poza tym Grecja posiada również zabytki w postaci stanowisk archeologicznych, które znaleźć można między innymi na Olimpie, w Mykenach i Tirynsie. Niektóre wyspy greckie w całości stanowią zabytkowe miejsce, które warto osobiście odwiedzić, by podziwiać jego piękno. Do takich wysp zaliczamy właśnie wyspę Delos.

Niepowtarzalne smaki kuchni greckiej

Bez wątpienia smaki i potrawy kuchni greckiej również przyciągają turystów. Najczęściej odwiedzane restauracje to właśnie takie, które oferują zdrową kuchnię grecką. Ma ona bardzo charakterystyczne smaki i zapachy. Ze względu na rodzaj produktów często uznawana jest za prostą, aczkolwiek bardzo smaczną. Grecy w swoich daniach wykorzystują przede wszystkim te produkty, które są dostępne, które produkowane są w tym kraju. Warzywa i owoce rosnące w pełnym słońcu wypełnione są soczystymi smakami, charakteryzują się intensywnymi kolorami i zapachem. To wszystko przenosi się do potraw, sprawiając, że są nie tylko smaczne, ale i pełne aromatów. Nie ma zatem się co dziwić, że tak wielu turystów przyciąga kuchnia grecka.